• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.

  Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

fonksiyonlar

 1. Z

  Soru Koşullu Biçimlendirmede Bu Ay

  Koşullu biçimlendirmeye esas olamak üzere D3 hücresindeki formülü ( =YIL($B1)=YIL(BUGÜN())-2 ) bu ay olacak şekilde revize etme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 2. 1

  Soru Sayfalar arası karşılaştırma

  Sayfa 1'deki belge numarası ve tutar birlikte sayfa2 de eşleyorsa D hücresine "var" kelimesi formülle getirmek istedim ama olmadı yardımcı olabilirsiniz
 3. Z

  Soru Hücredeki Boşluklar

  A1 Hücresinde Ali den önce , Ali ile Ahmet arasında iki ve Ahmet'ten sonra boşluklar var . Yapmak istediğim şey Ali den önceki Ahmet sonraki boşluklar ve Ali ile Ahmet arasındaki boşluklardan bir tanesini silme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 4. Z

  Soru Birleştirilmiş Hücrelere Veri Çekme

  Örnek çalışmanın Sayfa2 sindeki birleştirilmiş hücrelere Sayfa1 deki velileri çekmek istiyorum. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 5. Z

  Soru İki Farklı Veriyi Toplamak İçin Fromül

  Sarı boyalı hücreye nasıl bir formül yazmalıyım ki sadece T ve N lerin toplamını bulabileyim.
 6. Z

  Soru Formülde Yardım

  EK'teki çalışmada sarı boyalı hücrelerdeki formülleri kullanarak B3= ÇALIŞIYOR ise C9 Hücresine X, B3= ÇALIŞMIYOR ise E9 Hücresine X, B3= DİĞER ise H9 Hücresine X gelmesini sağlamak istiyorum.
 7. Z

  Soru Formülde Yardım

  Arkadaşlar B sütunundaki oklar ile ayları değiştirdiğimde aylara göre de Pazar günleri ve o aya denk gelen resmi tatil günlerini buluyor ve AL sütundaki formül ile de Pazar ve Resmi tatil günlerine denk gelen 1 lerin toplamını bulmaya çalışıyorum. Fakat EYLÜL ayında 5 pazar varken toplam 4...
 8. ERMAN SAYINALP

  Soru Ekstre Karşılaştırma ve Mutabakat

  Merhaba, Tarih, Borç ve Alacak Sütunlarından oluşan 2 Ekstre Karşılaştırması yapılarak FARKLI olan tutarların tespit edilmesi ve renklendirilmesinin yapılmasına yönelik talebimi değerlendirmelerinize sunarım. Bu talebe ilişkin ÖRNEK Dosyayı ilişkte gönderiyorum. Saygılarımla.
 9. S

  Soru Toplama işlemi

  Arkadaşlar selam. Alt alta hücrelerde toplama işlemi yapıyorum. Ancak a2+a3+a4+a5.......... gibi yüzlerce satırı tek tek yazmak zor oluyor. Bunun kısa bir işlemi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
 10. Z

  Soru Değerleri Boşluk Olan Hücrelerin Toplamı

  Değerleri boşluk olan A2 ve B2 hücrelerinin toplandığı C2 hücresindeki sonuç olan #DEĞER! Hatasının çözümü hususun da yardımlarınızı rica ediyorum.
 11. Z

  Soru Tarihe Göre Veri Çekme

  Arkadaşlar burada yapmak istediğim şey YAKIT çalışmasındaki verilere göre bu çalışmada (AKARYAKIT) plakaların tarihlere göre günlük yakıt sarfını çekmek istiyorum, bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 12. ERMAN SAYINALP

  Soru Düşeyara Fonksiyonunda oluşan Hata !

  Merhabalar, Örnek Dosyada anlatmaya çalıştığım işlemde; DÜŞEYARA Fonksiyonunun oluşturduğu sonuçların bazılarında HATA var. Sebebini bir türlü bulamadım. Nerede HATA oluşumuna sebebiyet verdiğim konusunda fikri yardımlarınıza ihtiyaç duymaktayım. Saygılarımla.
 13. Z

  Soru Birim Miktarlarını Bulma

  Arkadaşlar sarı boyalı hücrelerdeki formüllerle C sütunundaki verilerin miktarlarını bulma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 14. Z

  Soru Hücre Birleştirme

  Arkadaşlar D5 hücresinde B3 ve E3 hücrelerini birleştirmeye çalışıyorum fakat tarih kısmını bir türlü normal tarih biçiminde yazamadım bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 15. S

  Soru Excel dosyasının donması.

  Herkese Merhabalar, Ekli dosyayı güzel üstatların yardımları ile toparladım ve kullanıyorum . Fakat git gide sıkıntı yaratmaya başladı. Özetle, bir satırı kopyalayıp başka bir satıra yapıştırıyorum. Geri almak istediğimde sıkıntı başlıyor ve dosya donuyor. Bu konuda yardım istemekteyim. Makro...
 16. K

  Çözüldü Listeden Özet Rapor alma

  Arkadaşlar bir listem var ve buradan diğer sayfaya bilgiler alarak özet rapor oluşturmak.Geniş açıklama örnek dosyada
 17. Z

  Soru Puantaj Çalışması

  Arkadaşlar puantaj takibinde kullandığım bu çalışmada F8:AJ137 aralığına 1 ve 0 da oluşan değerleri girdiğim de dalgalanmalar oluyor. Çalışmanın herhangi bir dış veri bağlantısı da yok. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 18. Z

  Soru Resmi Tatil ve Pazar Günleri

  Arkadaşlar EK 'te ki çalışmanın birinci satırındaki 1 lere denk gele ikinci satırdaki 1 lerin toplamını bulma hususunda yardımlarınız rica ediyorum. Sonucun 5 olması gerek.
 19. Z

  Soru Son Dolu Satır

  Arkadaşlar iki farklı sütunda sıralı olarak giden satır numaralarında son satır numarasını bulma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 20. S

  Çözüldü Son Dolu Hücreyi Bulma

  Merhabalar, Excel de vba kodlaması ile hızlı bir şekilde son dolu hücre bulunabiliyor. Peki ben bunu formül ile yapmak istediğimde nasıl yapabilirim.
Üst