• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.

  Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

genel excel

 1. Z

  Soru Koşullu Biçimlendirmede Bu Ay

  Koşullu biçimlendirmeye esas olamak üzere D3 hücresindeki formülü ( =YIL($B1)=YIL(BUGÜN())-2 ) bu ay olacak şekilde revize etme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 2. Z

  Soru Hücredeki Boşluklar

  A1 Hücresinde Ali den önce , Ali ile Ahmet arasında iki ve Ahmet'ten sonra boşluklar var . Yapmak istediğim şey Ali den önceki Ahmet sonraki boşluklar ve Ali ile Ahmet arasındaki boşluklardan bir tanesini silme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 3. Z

  Soru Birleştirilmiş Hücrelere Veri Çekme

  Örnek çalışmanın Sayfa2 sindeki birleştirilmiş hücrelere Sayfa1 deki velileri çekmek istiyorum. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 4. Z

  Soru Kodda Yardım

  Çalışma da ThisWorkbook ta bulunan kod ile ayları EKİM,KASIM…. Çoğaltmaya ve ayları değiştirirken çalışmayı olduğu gibi tüm sayfa yapısı ve biçimleri ile kopyalama çalışıyorum. Fakat sayfa yapısı bozularak kopyalanıyor. Bu hususun giderilmesinde yardımlarınızı rica ediyorum.
 5. Z

  Soru İki Farklı Veriyi Toplamak İçin Fromül

  Sarı boyalı hücreye nasıl bir formül yazmalıyım ki sadece T ve N lerin toplamını bulabileyim.
 6. ERMAN SAYINALP

  Soru Çalışma Kitapları arasında Veri Transferi

  Merhabalar, Tüm Sayfaları aynı Formatta olan iki ayrı Çalışma Kitabı arasında, Veri Transferi yapmak istemekteyim. Gerekçe: Makroları, Fonksiyonları bir şekilde hasar görmüş, bozulmuş, ancak verileri olduğu gibi duran bir Çalışma Kitabından, aynı Formatta hazırlanmış Makroları, Fonksiyonları...
 7. Z

  Soru Formülde Yardım

  EK'teki çalışmada sarı boyalı hücrelerdeki formülleri kullanarak B3= ÇALIŞIYOR ise C9 Hücresine X, B3= ÇALIŞMIYOR ise E9 Hücresine X, B3= DİĞER ise H9 Hücresine X gelmesini sağlamak istiyorum.
 8. F

  Soru Tek Şarta Göre Veri Alma

  ARKADAŞLAR MERHABA; BİR FORMÜLDE YARDIMINIZI İSTİYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. EĞER C SÜTUNUNDAKİ BİR HÜCRENİN DEĞERİ "HALF" İSE; BU HÜCRENİN KARŞISINDAKİ I SÜTUNUNDAKİ İLK YARI SKORUNU E SÜTÜNUNDAKİ HÜCREYE ALSIN. C VE I SÜTUNUNDAKİ DEĞERLER DIŞ KAYNAKTAN VERİ ALMAKTA...
 9. Z

  Soru Formülde Yardım

  Arkadaşlar B sütunundaki oklar ile ayları değiştirdiğimde aylara göre de Pazar günleri ve o aya denk gelen resmi tatil günlerini buluyor ve AL sütundaki formül ile de Pazar ve Resmi tatil günlerine denk gelen 1 lerin toplamını bulmaya çalışıyorum. Fakat EYLÜL ayında 5 pazar varken toplam 4...
 10. ERMAN SAYINALP

  Soru Ekstre Karşılaştırma ve Mutabakat

  Merhaba, Tarih, Borç ve Alacak Sütunlarından oluşan 2 Ekstre Karşılaştırması yapılarak FARKLI olan tutarların tespit edilmesi ve renklendirilmesinin yapılmasına yönelik talebimi değerlendirmelerinize sunarım. Bu talebe ilişkin ÖRNEK Dosyayı ilişkte gönderiyorum. Saygılarımla.
 11. C

  Soru Excel ödeme tablosu için yardım.

  Excel 2010 kullanıyorum. Exelde 2018 isimli bir insertim var. Apartman aidatlarını takip ediyorum. 2018 de bu zamana kadar ne ödendiyse toplam o yazıyor. Ben başka bir insert daha açtım oradada ödemelerin hangi aylarda yapıldığı belli olsun diye. İsimler ve karşısında sütunlar var ve üstte ay...
 12. S

  Soru Toplama işlemi

  Arkadaşlar selam. Alt alta hücrelerde toplama işlemi yapıyorum. Ancak a2+a3+a4+a5.......... gibi yüzlerce satırı tek tek yazmak zor oluyor. Bunun kısa bir işlemi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
 13. Z

  Soru Değerleri Boşluk Olan Hücrelerin Toplamı

  Değerleri boşluk olan A2 ve B2 hücrelerinin toplandığı C2 hücresindeki sonuç olan #DEĞER! Hatasının çözümü hususun da yardımlarınızı rica ediyorum.
 14. Z

  Soru Tarihe Göre Veri Çekme

  Arkadaşlar burada yapmak istediğim şey YAKIT çalışmasındaki verilere göre bu çalışmada (AKARYAKIT) plakaların tarihlere göre günlük yakıt sarfını çekmek istiyorum, bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 15. Z

  Soru Kopyalayıp İsimlendirme

  Arkadaşlar mevcut kodu sayfayı tüm şekil ve biçimleri ile olduğu gibi kopyalayıp 01, 02, 03……………31 kadar isimlendirecek şekilde revize etme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 16. Z

  Soru Listeleme

  Arkadaşlar çalışmada I sütunundaki I ve EE sütununda I5 ve EE5 hücrelerine çift tıkladığımızda o değere ait tüm bilgileri LİSTE sayfasının B3 hücresinden başlayarak listeleyen bir kod mevcut. Sizden I ve EE sütunlarındaki herhangi bir hücreye sadece çift tıkladığım da listelemeyi sağlayacak...
 17. ERMAN SAYINALP

  Soru Düşeyara Fonksiyonunda oluşan Hata !

  Merhabalar, Örnek Dosyada anlatmaya çalıştığım işlemde; DÜŞEYARA Fonksiyonunun oluşturduğu sonuçların bazılarında HATA var. Sebebini bir türlü bulamadım. Nerede HATA oluşumuna sebebiyet verdiğim konusunda fikri yardımlarınıza ihtiyaç duymaktayım. Saygılarımla.
 18. Z

  Çözüldü Tarihleri Küçükten Büyüğe Sıralama

  Arkadaşlar "ŞABLON" sayfasındaki B11 ile J60 arasındaki verileri küçük tarihten büyük tarih sırasına göre sıralama yaptırmaya çalıştığım makroyu çalıştıramadım bu konuda ve alternatif tavsiyeleriniz hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 19. Z

  Soru Cari Hesap

  Arkadaşlar bu çalışmada B3 hücresinden başlamak üzere oluşturacağımız carilere çift tıkladığımız da oluşan cari sayfasına veri girmeye çalıştığımda ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı alıyorum. Bu hatanın giderilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 20. Z

  Soru Birim Miktarlarını Bulma

  Arkadaşlar sarı boyalı hücrelerdeki formüllerle C sütunundaki verilerin miktarlarını bulma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
Üst