• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.

  Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

makrolar

 1. Y

  Çözüldü İsmi değişken Excelden veri çekme

  Merhaba, Daha önce buna benzer bir örnek atmıştım ve @Feyzullah hocam sağolsun. Çok yardımcı olmuştu ve çözüme kavuşmuştum. Attığım Örnek excelde sarı renk ile göstermiş olduğum yerlere normalde, satış toplamı, internet satışları, Tam , Öğrenci , Halk Günü , Haftanın Filmi , Davetli ve İlk...
 2. Z

  Soru Kodda Yardım

  Çalışma da ThisWorkbook ta bulunan kod ile ayları EKİM,KASIM…. Çoğaltmaya ve ayları değiştirirken çalışmayı olduğu gibi tüm sayfa yapısı ve biçimleri ile kopyalama çalışıyorum. Fakat sayfa yapısı bozularak kopyalanıyor. Bu hususun giderilmesinde yardımlarınızı rica ediyorum.
 3. Y

  Soru Başka bilgisayarda ki bir excelden veri çekme

  Merhaba, başka bir bilgisayarda ki excelden ağ paylaşımı dışında veri çekebilirmiyim. Böyle birşey mümkün mü?
 4. S

  Soru Toplama işlemi

  Arkadaşlar selam. Alt alta hücrelerde toplama işlemi yapıyorum. Ancak a2+a3+a4+a5.......... gibi yüzlerce satırı tek tek yazmak zor oluyor. Bunun kısa bir işlemi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
 5. Z

  Soru Kopyalayıp İsimlendirme

  Arkadaşlar mevcut kodu sayfayı tüm şekil ve biçimleri ile olduğu gibi kopyalayıp 01, 02, 03……………31 kadar isimlendirecek şekilde revize etme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 6. Z

  Soru Listeleme

  Arkadaşlar çalışmada I sütunundaki I ve EE sütununda I5 ve EE5 hücrelerine çift tıkladığımızda o değere ait tüm bilgileri LİSTE sayfasının B3 hücresinden başlayarak listeleyen bir kod mevcut. Sizden I ve EE sütunlarındaki herhangi bir hücreye sadece çift tıkladığım da listelemeyi sağlayacak...
 7. Z

  Çözüldü Tarihleri Küçükten Büyüğe Sıralama

  Arkadaşlar "ŞABLON" sayfasındaki B11 ile J60 arasındaki verileri küçük tarihten büyük tarih sırasına göre sıralama yaptırmaya çalıştığım makroyu çalıştıramadım bu konuda ve alternatif tavsiyeleriniz hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 8. Z

  Soru Cari Hesap

  Arkadaşlar bu çalışmada B3 hücresinden başlamak üzere oluşturacağımız carilere çift tıkladığımız da oluşan cari sayfasına veri girmeye çalıştığımda ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı alıyorum. Bu hatanın giderilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
 9. K

  Çözüldü Makroda değişiklik

  Aşağıdaki makro ile küçükten büyüğe sıralama yapılıyor.Benim istediğim büyükten küçüğe sıralama yapması. Sıralama yaparken yukarıda boşluk oluşuyor.Burada nasıl bir değişiklik yapmak gerekir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Sub SIRALA() With Sheets("data") ' SIRALAMA...
 10. Z

  Soru Yakıt Takibi

  Arkadaşlar yakıt takibi yapmaya çalıştığım bu çalışmada yapmak istediğim şey ay bazında plaka veya makina adını seçerek rapor almak almak istiyorum bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
Üst