Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

 • Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
  Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
  Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

  REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

saat

 1. ycicek

  Genel f(×) Toplam dakikayı saat+dakikaya çevirmek.

  Merhaba sevgili ExcelDestek.Com ailesi aylık rapor hazırlarken ihtiyacım oldu aradım bulamadım. Çözüm üretmeye çalıştım. İhtiyacı olan kullanabilsin diye örnek bir belge ekliyorum. 100 dk'yı saat+dakikaya çevirmek 1 saat 40 dk Saygılarımla.
 2. malatyalı

  f(×)  Saate dakika ekleme

  A1 hücresine 07:00 şeklinde saat yazılı A2 hücresine 07:30 şeklinde 30 dakika ekleyecek bir formüle ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?
 3. C

  Genel f(×) VBA  En yüksek ile en düşük saat arasını hesaplama

  Merhaba, Her çalışan için Aynı gün içerisinde olan hareket dilimlerinden ilk giriş ile son çıkış arasını veya aynı gün içerisindeki en düşük saat ile en yüksek saat arasındaki dilimi hesaplatmak istiyorum. Açıkçası pivot ve 1-2 makro kombinasyonu ile denedim ama başarılı olamadım çünkü...
 4. gicimi

  VBA  Mouse İmlecini Kum Saati Şekline Dönüştür

  Merhaba; Çalışma kitabımdaki butona atadığım kodların başlangıcından , sonuna kadar Mouse imlecinin kum saati şeklini almasını ve kodun çalışma işlemi bittikten sonra mouse imlecinin tekrar makro başlamadan önceki Mouse imlecine dönüşmesini istiyorum. Bu işlem yapılabilir mi_? Makro çalışma...
 5. C

  VBA  tarih ve saat atama ???

  iyi günler üstatlar. benim Excel dosyamda, A25 satırına her hangi bir yazı yazdığımda, M25 hücresine o yazının yazıldığı tarih ve saati otomatik yazacak. dosyamı daha sonra ki bir zamanda tekrar açtığımda orada yazan tarih ve saat değişmeyecek. taki ben yeniden A25 hücresinde bir değişiklik...
 6. C

  VBA  Hücredeki Kodu Makro İle Yazma

  İyi günler herkese, ben hücreme yazmış olduğum kodu makro ya yazıp onun hücreye uygulanmasını istiyorum. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba??? şimdiden çok teşekkür ederim.
Üst