Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Excel Eğitimi Almak İstiyorum

Site yöneticilerimizden online Excel eğitimi almak ister misiniz?

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

sıra no

 1. K

  Genel f(×)  iki kriter göre sıra numarası oluşturma

  Merhaba, ekli dosyada örneği olan işlem için sıra numarası nasıl verilir. B16 hücresinde mevcut olan bu formül EĞER(YADA(C16="";C16=0);"";TOPLA.ÇARPIM(--(C$16:C16<>""))) isteğimi yapamıyorum. Kriterlere göre bu formül nasıl geliştirilir / düzeltilir? Ayrıca farklı tarzda formül yapılması...
 2. Z

  Genel f(×)  Sıra Numarası Verme

  İki vaya daha fazla sayfadan oluşan örnek çalışmada sarı boyalı hücrelere nasıl bir formül yazmalıyım ki sıralama seri halde gitsin. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.
 3. T

  Genel  Her unvan için ayrı sıra numarası veren ve aynı kişiye ait bilgileri alma formüllerinin güncellenmesi

  Kolay gelsin arkadaşlar. Her unvan için ayrı sıra numarası veren ile aynı kişiye ait bilgileri alma formüllerinin güncellenmesi ve yan yana olan bilgilerin birleştirilerek alt alta yazılmasıyla ilgili formül talebime ilişkin örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Yardımcı olur musunuz?
 4. T

  Genel f(×)  Görev yeri ve unvanlara göre sıra numarası vermesi

  Kolay gelsin arkadaşlar. Görev yeri ve unvanlara göre sıra numarası verecek 3 formüle ihtiyacım var. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Teşekkür ederim.
 5. T

  Genel  Belirtilen kelime olanlara vermemek şartıyla birden fazla şarta bağlı sıra numarası vermesi

  Kolay gelsin arkadaşlar. Belirtilen kelime olanlara vermemek şartıyla birden fazla şarta bağlı sıra numarası verecek formüle ihtiyacım var. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum.
 6. T

  Genel  Sıfırdan büyük ve boş olan sütünlara sıra no verme

  Kolay gelsin arkadaşlar E sütunu 0 dan büyük, AY sütunu boş olanlara 1 den başlayarak sıra numarası verecek bir formüle ihtiyacım var. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Teşekkür ederim
 7. T

  f(×)  En Küçük Tarihten Başlamak Üzere Sıra Numarası Verme

  Kolay gelsin arkadaşlar N sütunundaki tarihlere göre en küçük tarihten başlamak üzere Sıra no yazdıracak bir formüle ihtiyacım var. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Teşekkür ederim
Üst