Eyt Hesaplama Tablosu

Eyt Hesaplama Tablosu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için gereken emeklilik hesabının yapılmasına ilişkin bir Excel dosyasıdır.

Eyt Hesaplama Tablosu

EYT, daha uzun tabiriyle Emeklilikte Yaşa Takılanlar kavramı, 08.09.1999 tarihinde çıkan yasa ile ortaya çıkmıştır. Bu tarihten önce sigortalı olan çalışanlar, ilgili yasa ile emeklilikte yaşa takılmıştır. Böylece, normalde gün ve hizmet süresini yerine getirdikten sonra, yaş seçeneğini yerine getirmeyi beklemektedirler. 3 Mart 2023 Cuma, 32121 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kanun ile, EYT kısaltmasıyla bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yeni düzenlemeler getirilmiştir. Buna bağlı olarak, emeklilikteki yaş şartı kaldırılmıştır. Böylece, 08.09.1999 tarihinden önce sigorta girişi olan çalışanların emekli olmalarına bir engel kalmamıştır.

Hazırladığımız tablo ise, herhangi bir işlevi olmayan ve sadece ilgili kriterlerin Excel ile oluşturulan halidir. Bu tabloyu baz alıp, dilerseniz kendi formülünüzü yazabilirsiniz. Uğraşmak istemezseniz; EYT Emekli Olup Olmama Kontrolü Yapma içeriğimzden hazır haline erişebilirsiniz. Ayrıca, işyerlerinizde EYT’lilerin toplu kıdem hesaplamalarına ihtiyacınız olabilir. Bu yönelik olarak hazırladığımız dosyamızı ise, EYT Toplu Kıdem Tazminatı Hesaplama içeriğimizden indirebilirsiniz. Eyt Hesaplama Tablosu içeriğinden faydalanmanız temennisiyle.

Excel İndir
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu