EYT Toplu Kıdem Tazminatı Hesaplama

EYT Toplu Kıdem Tazminatı Hesaplama, çıkışı yapılan çalışanların tazminat hesaplamalarının hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

EYT Toplu Kıdem Tazminatı Hesaplama

EYT, yani Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 3 Mart itibariyle emeklilik yasası çıkarılmıştır. Böylece, 08.09.1999 tarihinden sonra mağdur olan milyonlarca çalışan, emekli olma hakkını kazandı. Bu karar neticesinde, iş hayatında da oldukça hareketli günler yaşanmaktadır. Bizlerde, ülkemiz gündemine dair işleri kolaylaştıran bir topluluğuz. Bu konuda da, hızlıca işverenlere fayda sağlayacak toplu hesaplama dosyamızı hazırladık.

EYT Toplu Kıdem Tazminatı Hesaplama Aşamaları

Dosyamız, 3 bölümden oluşmaktadır.

  • Sarı renkli arka alanlara, kullanıcılar çalışanların verilerini yazacaklardır.
  • Mavi renkli arka alanlarda, Excel Formülleri yer almaktadır. Formüllerden bazıları yerel Excel işlevleriyle hazırlanmıştır. Bazıları ise, Kullanıcı Tanımlı Fonksiyonlardan oluşmaktadır.
  • Yeşil renkli arka alanda ise, 2023 yılının kıdem tazminat tavanı yazılmaktadır.

Bu tanımlamalar ışığında, tüm çalışanlarınızın toplu kıdem hesaplaması yapılmaktadır. Dosyamızı indiren kullanıcıların, hesaplamaları sorunsuz yapmaları için Makroları Etkinleştirmeleri gerekmektedir.

EYT ile yapılan çıkış, istifa niteliğinde olduğundan; İhbar Tazminatı hakedişi bulunmamaktadır. Bu nedenle, hesaplama özellikle eklenmemiştir. Bu seçeneği de isteyen kullanıcılar, sitemizdeki dosyalarımızı inceleyebilirler.

Kullanıcılarımızın yararlanması temennisiyle.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu