Gelir Gider Tablosu Yapma

Gelir Gider Tablosu Yapma, yıllık bazlı olarak kişisel harcama ve kazançların takibini sağlayan Excel programıdır.

Gelir Gider Tablosu Yapma

Excel ile Gelir Gider Takip Etme

Gelir gider takibi, her alanda oldukça fazla ihtiyaç duyulan bir dosyadır. Excel bu işlemi oldukça kolay bir şekilde yerine getirmenizi sağlamaktadır. Bu dosyadaki içeriğimizde de, adım adım dosyanın nasıl yapıldığı ve kullanımı izlenebilmektedir.

Gelir gider takibi, kişisel kullanımlar için bir yıl boyunca aylık gider veri girme yapılmaktadır. Lakin gelir gider tablosu tek bir sayfa yerine farklı farklı sayfalardan oluşmaktadır. Böylece 12 aylık giderlerin ayrı ayrı sayfalarda takip edilmesi sağlanmaktadır. Ama gelirler için sadece bir sayfa oluşturulmaktadır. Her sayfada diğer sayfalara geçmek için butonlar bulunmaktadır. Bulunulan sayfayı belirtmek için, ilgili sayfanın isminin butonu yeşil renkle belirtilmektedir. Butonun kenarlıkları da kırmızı olarak renklendirilmektedir. Sayfanın görünümününe arka plan uygulanmaktadır. Böylece görsel olarak daha şık bir görünüm sağlanmaktadır.

Gelirler Sayfası

Gelir gider takip etme aşamasındaki “Gelirler” sayfasında, 4 ayrı sütunda veri girebileceğiniz basit bir tablo yer almaktadır. Buraya yazılan gelir kalemlerine ait toplamlar, Anasayfa‘nın GELİR başlığı altında ay bazlı olarak toplanmaktadır.

Gider Sayfaları

Gelir gider takip etme aşamasındaki harcamalar, ay bazlı olarak 12 ayrı sayfaya girilmektedir. Bu sayfalarda toplam 7 sütun bulunmaktadır. Harcamalarınızı peşin yerine taksit ya da daha sonra ödeyecek şekilde kaydettiyseniz, ödemenin gerçekleştirilmesinden sonra “Ödendi” seçeneği konulmuştur. Bu işlem için CheckBox nesnesi kullanılmaktadır. Böylece yaptığınız harcamaları daha sonra ödeyecekseniz, kolayca tanımlama yapabilirsiniz. 12 ayrı gider sayfasına girilen veriler, Anasayfa‘nın GİDER başlığında ay bazlı olarak toplanmaktadır.

Gelir Gider Tablosu Yapma Videosu

Üstte adım adım detaylarını inceleyerek, böylece dilerseniz kendiniz de kolayca gelir gider tablosu oluşturabilirsiniz. Dosyada ETOPLA, EĞER ve TOPLA fonksiyonlarından oluşan formüller yer almaktadır. Ayrıca, sayfalar arasında geçişler için Excel’in Bağlantı (Köprü) özelliğine de yer verilmiştir. Son olarak, bazı komutların kolayca uygulanması için Excel makrolarına da başvurulmaktadır. Dosyadaki makro alanları erişilebilir niteliktedir. Sayfalarda korumalar olmakla birlikte, herhangi bir parola bulunmamaktadır. Şerit Menü -> Gözden Geçir sekmesinden Sayfa Korumasını Kaldır diyerek koruma kaldırılmaktadır. Gelir Gider Tablosu ihtiyacı olan site üyelerinin faydalanması temennisiyle. Dosyayı indirenlerin, YouTube kanalımızı takip etmelerinden de oldukça memnun olurum. 12371 (16 indirme)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu