Grup Sayfaları Oluşturma ve Veri Listeleme

Grup Sayfaları Oluşturma ve Veri Listeleme isimli içerikte, bir tablodaki değerlerin belirtilen gruplara göre otomatik oluşturulan sayfalara aktarılması öğretilmektedir.

Grup Sayfaları Oluşturma ve Veri Listeleme

Kritere Göre Grup Bazlı Filtreleme​

Grup oluşturma ve veri listeleme dosyası, bir soru kapsamında hazırlanmıştır. Sınıflandırma, tasnif etme gibi konularda olası bir ihtiyaç olması halinde üyelerimizin de faydalanması amacıyla sitemize eklenmiştir. Dosyadaki kodlar aynı zamanda makro meraklıları için oldukça yarar sağlayacak niteliktedir.

Grup oluşturma için istenilen, veri tablosundaki değerlerin sağ kısımda görünen grup başlıkları altında yazılı kriterlere göre filtrelenmesidir. Lakin öncelikle her grup için ayrı ayrı sayfalar oluşturup, bu sayfalara filtrelenmesini sağlamaktır.

Grup sayfaları oluşturmak ve veri listeleme için çözümümüzde iki ayrı yöntem kullanılmıştır. Birinci yöntemte Excel’in ADO özelliği kullanılmıştır. İk önce 4 grup için otomatik olarak sayfa oluşturulmuştur. Sayfaların oluşturulması esnasında grupların altındaki kriterlere ADO yöntemi ile döngü kurulmuştur. Böylece kritere uyan sol taraftaki verilerin ilgili sayfaya yazdırılması sağlanmıştır.

Grup için veri listeleme yaptığımız ikinci yöntemde de, yine aynı şekilde sayfalar oluşturulmuş ve bu sayfalara Dizi yöntemi ile Filtrelenerek veri aktarılması yapılmıştır.

Bu tür kodlara meraklı kullanıcılarımızın dosyamızdan faydalanması temennisiyle.

Grup Sayfaları Oluşturma ve Veri Listeleme Dosyasındaki Özellikler

1005374 (77 indirme )
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu