Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Excel Eğitimi Almak İstiyorum

Site yöneticilerimizden online Excel eğitimi almak ister misiniz?

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

Genel VBA  Belirtilen Süre Dolunca Kapanan Excel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

turkemperors

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Merhabalar;

Excelde bir tarih belirtmek ve o tarih bitince kullanıma kapatılan bir excel vba kodu varmıdır bilen yardımcı olabilir mi ?

Feyzullah

XD Yönetim
Yönetici
Site Yöneticisi
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.exceldepo.com
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Kullanıma kapatılan derken, tam olarak ne demek istiyorsunuz. Dosya silinsin mi ?

Bilgi

Destek Ekibi
Destek Ekibi
VIP
SMS Onaylı
Kullanıcı
Web Sitesi
ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2013 TR

Merhaba
Kodları ilgili yerlere ekleyin. Hareketsiz kalınca 20 sny sonra kapanmasını sağlıyor.

Çalışma kitabı içine
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Modül içine
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

turkemperors

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Merhaba biraz araştırma yaptım ve istediğim sonucu buldum ihtiyacı olan arkadaşlar için paylaşıyorum.

Kod:

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Sayın @turkemperors .

Şunu unutmamanız lazım ki; verdiğiniz kod'un çalışması için belgede makroların etkin olması gerekir.
Makrolar etkinleştirilmeden, dosya her türlü açılır/düzenlenir vs.

.

Bilgi

Destek Ekibi
Destek Ekibi
VIP
SMS Onaylı
Kullanıcı
Web Sitesi
ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2013 TR

Sadece vba ile yapılabilir ve dosyayı açan kişi makroları etkinleştir, demez ise çalışmaz , ama makroları etkinleştirir, ise aşağıda verdiğim kod Auto Open yordamı ile kullanılarak yapılabilir.

Kod:

__TR__

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Naçizane benimde aklıma şöyle bir fikir geldi. Birinci kodla isterseniz dosyanızı hiç bir şekilde açmayabilirsiniz.

Kod 1:
Kod:
Eğer dosya açılsın ama içerisinde hiçbir şekilde değişiklik yapılmasın istiyorsanız. İlgili sayfanın kod bölümüne aşağıdaki kodu ekleyip değişiklik yapılmasını engelleyebilirsinz.

Kod2:
Kod:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...