• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.
    Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

Çözüldü Bir pencere yardımıyla değişken olan aralığa veri çağırma

Akif59

VIP
VIP
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Merhaba
Dosyadaki 10 11 13 14 16 17 satırlara E:W sütun aralığına dosyanın alt bölümündeki verileri kopyalayarak Almak zorunda kalıyorum

dosyanın alt bölümünde bulunan kopyalayarak alınan verilerin başında o gurubu ifade eden Plas Bayan 1 Erkek 1 Bayan 2 Gibi başlıklar var
veri doğrulamada olduğu gibi bir pencere yardımıyla gurup başlığını seçerek ilgili satır ve aralığa seçilen gruptaki verileri getirmek istiyorum.
yardım ve destek rica edemiyorum.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• örnek.xlsm
    669.1 KB · Görüntüleme: 2
Çözüm
-- Satınalma sayfası aktif hale geldiğinde VERİ DOĞRULAMA listesinin güncellenmesi kodundaki sorun;
Worksheet_Activate kod blokunda VD_YENILE şeklindeki satırın
... hemen üstüne ActiveSheet.Unprotect "1007"
... hemen altına da ActiveSheet.Protect "1007"
şeklinde iki satır ekleyin.

-- Satınalma_Veri_Sil makrosunun sayfa korumasını kaldırması sorunu:
Satınalma sayfasının kod bölümündeki Worksheet_Change kodunda yer alan
ActiveSheet.Unprotect "1007" satırını If Intersect(Target.... satırının hemen altına taşıyın.

.

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Versiyon
  1. Excel 2013
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Son eklediğiniz dosyaya bakmadım.

Madem alt taraftaki gizli satırlara veri girişi elle yapılıyor;
gizlenen alanda konumlandıracağınız bir GÜNCELLE düğmesi ekleyin ve
Worksheet_Activate kodunu iptal edip, VD_YENILE koduyla, eklediğiniz yeni düğmeyi ilişkilendirin.

Böylece ilave seçenek satırları elle yazıldıktan sonra VD güncelle düğmesine tıklanır ve satır gizleme vs diğer işlemleri normalde nasıl yapıyorsanız o şekilde devam edersiniz. Zaten sayfaya her geçişte VD güncelleme işlemine gerek de yok idi.

Bu yeni GÜNCELLE düğmesi olarak bir ÇİZİM NESNESİ (veya metin kutusu) kullanın ve bunun özelliklerini de HÜCRELERLE TAŞI ve BOYUTLANDIR şeklinde ayarlayın yahut da satır gizleme koduna, bu nesnenin Visible özelliğini aşağıdaki gibi False, satır açma koduna da True özelliğini atayın. Satırlar gizlenince bu düğme görünmez, açınca görünür ve kullanıma hazır olur.
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı")).Visible = False
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı"")).Visible = True

VD_GUNCELLE koduna Unprotect/protect satırları eklemeniz gerekebilir, halledersiniz.

.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Akif59

VIP
VIP
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Son eklediğiniz dosyaya bakmadım.

Madem alt taraftaki gizli satırlara veri girişi elle yapılıyor;
gizlenen alanda konumlandıracağınız bir GÜNCELLE düğmesi ekleyin ve
Worksheet_Activate kodunu iptal edip, VD_YENILE koduyla, eklediğiniz yeni düğmeyi ilişkilendirin.

Böylece ilave seçenek satırları elle yazıldıktan sonra VD güncelle düğmesine tıklanır ve satır gizleme vs diğer işlemleri normalde nasıl yapıyorsanız o şekilde devam edersiniz. Zaten sayfaya her geçişte VD güncelleme işlemine gerek de yok idi.

Bu yeni GÜNCELLE düğmesi olarak bir ÇİZİM NESNESİ (veya metin kutusu) kullanın ve bunun özelliklerini de HÜCRELERLE TAŞI ve BOYUTLANDIR şeklinde ayarlayın yahut da satır gizleme koduna, bu nesnenin Visible özelliğini aşağıdaki gibi False, satır açma koduna da True özelliğini atayın. Satırlar gizlenince bu düğme görünmez, açınca görünür ve kullanıma hazır olur.
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı")).Visible = False
ActiveSheet.Shapes.Range(Array("nesnenin adı"")).Visible = True

VD_GUNCELLE koduna Unprotect/protect satırları eklemeniz gerekebilir, halledersiniz.
Merhaba Sayın BARAN istediğim 18 nolu mesajınızdaki önerilerinizle çözüme kavuşmuştu sadece
sayfalar arasında geçişte hata veriyordu Sub VD_YENILE() kodun sonuna Next satırı ekleyince oda düzeldi