• Web sitemize destek olmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve sitemizi reklamsız kullanmak için VIP Üyelik Satın alabilirsiniz.
    Hesabını VIP Üyeliğe Yükselt

Çözüldü Birden Fazla Koşula Göre Değerleri Bulma

REKLAM

zompcu_80

VIP
VIP
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

E9 hücresindeki formül ile D sütunundaki "OFİS" lerin sayısını bulmaya çalışıyorum. Sizden E9 , E10 hücrelerinde olduğu gibi iki veya daha fazla koşullu değerleri bulmak için E9 ve E10 hücrelerindeki formüllerin revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Yani örnek olarak E9 hücresinde Hem "TBM" hem de "OFİS" leri bulma.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    9.6 KB · Görüntüleme: 7
Çözüm
Selamlar,

TBM OFİS için (E15 hücresi)
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(--(C3:C8&" "&D3:D8=D15))

KONYA TBM OFİS için (E16 hücresi)
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(--(B3:B8&" "&C3:C8&" "&D3:D8=C16))

52779

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi
Versiyon
  1. Ofis 365
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Selamlar,

TBM OFİS için (E15 hücresi)
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(--(C3:C8&" "&D3:D8=D15))

KONYA TBM OFİS için (E16 hücresi)
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(--(B3:B8&" "&C3:C8&" "&D3:D8=C16))

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.
Çözüm

zompcu_80

VIP
VIP
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Çok teşekkür ederim.

52779

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi
Versiyon
  1. Ofis 365
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Ben teşekkür ediyorum..
İyi çalışmalar sizlere...