Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

• Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

Genel VBA  Dosya yedekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2013 TR

Merhaba, hayırlı günler diliyorum.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda dosya yedekleme makrosu mevcut, butona bastığımda dosyanın aynısı masaüstüne makrolu olarak yedekleme yapıyor.
Yapmak istediğim butona bastığımda aynı şekilde makrosuz olarak yedeklemesi için kodun neresinde değişiklik yapmam gerekir.
Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Merhaba Sayın @ASLAN7410 .

Sayfadaki düğme ile aşağıdaki kodu ilişkilendirerek dener misiniz?
Kod, belgenin xlsx uzantılı makrosuz yedeğini MASAÜSTÜne kaydeder (varsa masaüstündeki eski yedek belge silinir) .

Gizlenmiş içerik
Bu içeriği görebilmek için bu yazıya tepki vermeniz gerekir.
.

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2013 TR

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum.
Aslında yapmak istediğim dosyayı her açtığımda masaüstündeki YEDEK klasörü içerisine hem makrolu hemde makrosuz olarak yedek almak istemiştim.
Dosyadaki kod zaten makrolu olarak kaydetiyor, birde makrosuz olarak kaydederse işlem tamam olacak. Eski dosyaları silmesin.

Kod aşağıdaki kısımda hata veriyor.
Kill yol & isim & ".xlsx"

Gönderdiğim resimdeki gibi yapmak istemiştim.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Sayın @ASLAN7410 .

Önceki kod cevabımı güncelledim.
Sayfayı yenileyerek önceki cevabıma tekrar bakınız.
Kodun yeni hali, bir tane makrosuz .xlsx uzantılı, bir tane de makrolu .xlsm uzantılı kopyası
örnek belgenizdeki kodda olduğu gibi tarih saat bilgisi eklenerek isimlendirilirek kaydedilir.

Dikkat: Koddaki yol bilgisinde Desktop ibaresinden sonra YEDEK kısmını aşağıdaki gibi eklersiniz.
yolisim = Environ("USERPROFILE") & "\Desktop\YEDEK\" & isim

.

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2013 TR

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık, şuan tam istediğim gibi çalışıyor, çok teşekkür ediyorum.

Bu işlemi göndermiş olduğunuz kodda sadeleştirme yapmaya çalışarak sadece .xlsx uzantılı makrosuz olarak kaydetmek istedim, olmadı.

Yardımcı olur musunuz?

ycicek

VIP
VIP
SMS Onaylı
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık, şuan tam istediğim gibi çalışıyor, çok teşekkür ediyorum.

Bu işlemi göndermiş olduğunuz kodda sadeleştirme yapmaya çalışarak sadece .xlsx uzantılı makrosuz olarak kaydetmek istedim, olmadı.

Yardımcı olur musunuz?

Merhaba @ASLAN7410 @Ömer BARAN üstadımızın yüksek müsaadeleriyle cevap vermek istedim. Microsoft Excel makrolu çalışma kitaplarını .xlsm olarak kaydeder. Ömer Baran abimin düzenlemiş olduğu koddan aşağıdaki satırı silin sadece .xlsx olarak kaydedecektir.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
MsgBox "Biri makrosuz, diğeri makrolu olarak 2 yedek dosya kaydedildi." bunu da düzeltirsiniz.

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2013 TR

Sayın ycicek ilginiz için çok teşekkür ediyorum.
Sorun çözüldü. Hayırlı günler diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...