• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.
    Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

Soru Excel eğilim çizgisi ve standart çizgisi

Fatih Ozcan

Yeni Üye
Kullanıcı

Arkadaşlar merhaba,

Excel grafiklerde eğilim (trendline) oluşturuyorum fakat bunun yanında standart çizgisi de eklemek istiyorum. Sapmanın yaklaşık olarak gözükebilmesi için.

1602909105992.png

Kırmızı çizgiyi paintte ekledim :) Kırmızı gibi bir çizgi eklemek istiyorum trendline yanına, değerini excelde bir hücreden alacak şekilde. Anlamı beklenen değer bu fakat eğilim üstteki gibi. Hatta olabiliyorsa eğer onuda Q1,Q2,Q3 için de ayrıca seçebileyim.

Bunu yapmanın bir yolu var mıdır?

Saygılar..

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

52779

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi

Selamlar,
Birçok yöntemle yapılabilir...
Ekteki dosyada Sütun grafiğe çizgi grafik eklenmesi yöntemini anlatmaya çalıştım...

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• K001122.xlsx
    36.2 KB · Görüntüleme: 9

Fatih Ozcan

Yeni Üye
Kullanıcı

Selamlar,
Birçok yöntemle yapılabilir...
Ekteki dosyada Sütun grafiğe çizgi grafik eklenmesi yöntemini anlatmaya çalıştım...
çok teşekkür ederim. Mantığını anladım. ellerinize sağlık.

52779

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi

Rica ediyorum....
İsterseniz, Ekteki dosyada, Hata Çubuğu ile yapılış örneğini de inceleyebilirsiniz...
Kolaylar gelsin....

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• K001123.xlsx
    134.3 KB · Görüntüleme: 5