Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

• Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

Öneri Excel Programları Oluşturma

KarıncaZ

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
2016 TR

Merhaba.
Siteye emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Dosya indire bilmek ve yükleye bilmek için sadece üye olunmasının yetiyor olması ayrıca çok güzel.

Şöyle bir önerim olacak. Excelde kendi işlerini kolaylaştırmak ve doğru bir şekilde yönetmek isteyenler, işi bilen ama excel de çok bilgisi olmayan kişiler geliştirmek istedikleri programı excel üstadlarına anlatsalar, işin danışmanlığı kişiden kodlaması siteden olsa ve oluşan programlar danışmana beleş, diğer üyelere de belli bir ücret karşılığında satılsa iyi olmaz mı. Hem iş bilgisi olan ancak excel bilgisi olmayan bir kişinin işi görülmüş olur, hem de siteye ufakta olsa maddi bir katkı sağlanmış olur. Piyasada böyle uygulamalar geliştirenler var ancak herkes iyi birisine denk gelemiyor malesef. Bir çatı altında daha iyi olacağı kanaatindeyim. Hem diğer üyelerde programın geliştirilmesine , özellikli ve işlevsel hale getirilmesine fikirleriyle katkı sağlayacaklardır. Bu gibi öneriler için Proje geliştirme olarak üyeler talepte bulunur, site yönetiminin uygun gördüğü projeler hayata geçirilir.

Admin

Kurucu
Yönetici
Kurucu
VIP
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.orkmes.com
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 EN

Merhaba @KarıncaZ ,

Öncelikle yapmış olduğunuz öneri için teşekkür ederim.
Sitemizde kullanıcılarımızın kendi oluşturdukları dosyaları eklemeleri ve diğer üyelerimizin bu dosyaları indirmeleri şu an için bir bedele sahip değildir.
Eğer gizlilik, kişisel verileri koruma vs gibi gerekçeler ile karşılaşmazsak, bunu değiştirmek gibi bir niyetim de bulunmamaktadır.
Ayrıca, bu platform hakaret ve kötü niyet içermedikçe tüm önerilere, eleştirilere ve taleplere açıktır ve olmaya devam edecektir.

Yaptığınız öneriye dair,
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
adresinde başka hiç bir Excel forumunda bulamayacağınız bir modülümüz olduğu cevabıyla başlamak isterim.
  • Bu alanda açılan konular için bir bedel biçilir ve o bedel seçilmek suretiyle konu açılır. (yatırma söz konusu değil, sadece seçme)
  • Daha sonra konuyla ilgilenecek bir yöneticimiz işin detaylarını isteyebilir.
  • Sonraki aşamada karşılıklı anlaşma olursa, ücretin alınmasına müteakip iş ilerletilir ve talep sahibine teslim edilir.
  • Yapılan işte bizden kaynaklı bir eksiklik ya da hata varsa, "tamam" deninceye kadar destek sürer.
  • Bu alanda yazılan tüm yazışmalar, sadece yöneticiler ve talep sahibi tarafından görülür, üyeler bu alanda kendi yazışmaları dışında asla bir alan göremezler.
  • Talep sahibi dosyasının ExcelDepo.Com isimli sitemizde paylaşılıp paylaşılmayacağını belirler (işi yapan kişi buna göre ücret verme hakkına sahiptir)
Bu bilgiler ışığında, bu alan bahsettiğiniz öneri için kullanılabilir.
Lakin, hiç bir yöneticimize bu konuda zorunluluk dayatması yapamayız.
Eğer talep ile yönetici bu süreci site üzerinden yönetecek ve karşılıklı olarak dediğiniz hususta ilerletecekse; dosyanın ExcelDepo.Com adresinde satılması koşuluyla benim için bir sakıncası olmadığını belirtmek isterim.

Konuyla ilgili fikirlerim bu yöndedir, diğer yönetici arkadaşlarımızda fikirlerini beyan edebilirler.

Tekrdan teşekkürler.

KarıncaZ

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
2016 TR

Merhaba Sayın Admin

Destek bölümünün bu şekilde kullanıldığını bilmiyordum, sitenizin her bölümünü tam inceleme fırsatım olmadı. Bilgilendirme için teşekkürler.

Söylemek istediğimi örneklendirerek izah edeyim. Mesleğimden dolayı birkaç yazılım firmasına danışmanlık yapıyorum. Muhasebe ve Bordro konularında nasıl olması gerektiği, nasıl hesaplanması gerektiği, hangi seçenek ve işlevlere sahip olması gerektiği konularında bu firmalara önerilerde ve formüller ile uygulamaları hakkında bilgi veriyorum. Onlarda yazılımlarını geliştiriyorlar. Hem yazılımları işin içinde olan birisi tarafından yönlendirildiğinden işlevsel oluyor hemde ben kendi işlerimde onların programını ücretsiz kullanıyorum. Yazdıkları programın ticari gelirleri tamamen o firmaya ait. Benim faydam da kendi işlerimi daha kolay ve pratik bir şekilde, doğruluk oranı yüksek olarak gerçekleştirebilmek.

Bu şekilde bir işbirliğinden bahsediyorum. Sonuçta akıl akıldan üstündür. Mesela personel bordro hesaplaması diye bir proje açılır, siteye üye ve mesleği bu sektör olan kişiler tavsiyelerde ve bilgilendirmelerde bulunur. Hesaplama uygulamalarında formüller ve danışmanlık verir. Ortaya genelin ihtiyacını gören iyi bir çalışma ortaya çıkar. Çalışmaya katkı sağlayanlar ücretsiz kullanır, sizde belirtmiş olduğunuz sitede satışını yapıp gelir elde edersiniz.

Kazan Kazan.

İlginiz, yardımlarınız ve sitede göstermiş olduğunuz yardımlardan ötürü size ve diğer site yöneticilerine tekrar teşekkürler.
Esenlikler dilerim. İyi çalışmalar.

Admin

Kurucu
Yönetici
Kurucu
VIP
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.orkmes.com
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 EN

Ben ne demek istediğinizi tam olarak anladım, bu konuda şüpheniz olmasın.
Hatta bunun için bir proje takip modülü bile almayı düşünmüştüm.
Ama dediğim gibi, bu konuda geliştirme yapmayı düşünecek yönetici arkadaşlarımızın fikri çok önemli.

Selamlar