Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

  • Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

    REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

Genel VBA Excelde Lisans Yapma

Spontan

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
16
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Reputation:

Herkese Merhaba
Excelde lisans yapma ile ilgili bir dosya buldum lisans işlemi yapıyor ama lisans anahtarı nasıl üretiliyor onu beceremedim . yani sistem lisans için kendi saat ve dakikası nı alarak veri veriyor ama bu veriyı nerede dosyayı açacak geçerli anahtar yapacağıma dair user form eksik kalmış ilgilinenler için Lisans kontrol adında bir user form oluşturdum isteğim bu lisans kontrol userformuna lisansaktif userformunda verilen kodu girince bana aanhtar kodu versin yardım edebilecekler varda çok sevinirim.

Programın mantığı : O anki saat ve tarihten bir kaç ve HDDSerino danda bir kaç karekter alır.O anki saniyenin birler basamağını Select Case yöntemi ile kontrol eder ve buna göre değişkenlere harf atar değişkenlere atanan harfler ile az önce saat,tarih,HDDSerino dan aldığımız sayısal veriler ile serpiştirilerek harmanlanır ve serila üretilir.Üretilen serial , bu serialin kontrol seriali , başlama tarihi bitiş tarihi bir yerlere yazılır.(Bilenler bilir bu yerleri).Sonrasında program çalıştığında bitiş tarihini , lisans ını ve HddSerinosunu kontrol ederek çalışır.Birinde soruna rastlasın uyarı verir.
 

Ekli dosyalar

Spontan

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
16
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Reputation:

Lisans Serial Üretmek Ve Kullanıcılara Serial Vermek Programından üretilen seriali Serial Test Programına giriyorum kabul deediyor ama ikinci açılışta hata veriyor . Bakabilecek olan var mı
 

Ekli dosyalar

Üst