• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.
    Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

Soru Google Maps Koordinat Bulma

menfis

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Merhaba,

Personellerin adreslerinin bulunduğu bir excel var elimde. Bu adresleri google mapsten otomatik olarak çekip koordinatlarını yapıştırabilecek bir kod var mı bildiğiniz ? Exceli dosya ekle kısmından ekledim.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• deneme.xlsx
    8.3 KB · Görüntüleme: 9

menfis

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Up

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Feyzullah

Feyzullah KILINÇ - XD Yönetim
Yönetici
Site Yöneticisi

Ekli Dosyaki KTF-UDF (Kullanıcı Tanımlı Formül) deneyiniz.

Google Maps üzerinden API'siz yapabildiğim bu benim, bundan ötesi beni aşar. Google API'niz var ise google arattıp bulabilirsiniz ilgili kodları.

Kullanımı:
Hücreye aşağıdaki şekilde yazıp =XDAdresKordinat(Adres;İLÇE;İL) şeklinde 3 hücreli giriş yapacaksınız.
=XDAdresKordinat(E1;G1;F1)

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• Google Maps Kordinaat APIsiz - XD.xlsm
    30.3 KB · Görüntüleme: 10

Tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2019
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Zihninize sağlık hocam ancak ben denemelerimde hiç doğru sonuç alamadım.

menfis

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Elinize sağlık hocam ama sonuçlar çok çok alakasız olmuş yani sokak sapması olsa mahalle doğru olsa yine yeterli olurdu fakat burada nereyi yazarsam yazayım rizeye çeviriyor. Bunu google maps apili nasıl yapabiliriz peki? Sanırım farklı bir üyenin de ihtiyacı var yapabilirsem buraya koyarım en azından o da yararlanabilir

menfis

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2016
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Merhaba var mı anlatabilecek acaba kitlendim hiç birşey yapamıyorum