• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.
    Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

Çözüldü Hücredeki bilgiler delete ile silinmesin

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2013
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Merhaba, hayırlı geceler.

Excel sayfamın herhangi bir hücresindeki bilgiyi Delete tuşu ile silinmesini nasıl engellerim?
Sağ kliki kapatıyorum ama yinede Delete tuşu ile siliniyor.

Yardımcı olur musunuz?

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

berhudarol

VIP
VIP
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2010
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Merhaba.

Herhangi bir hücreyi sağ tıklatın.
Hücreleri Biçimlendir seçin
Koruma Tabını açın
"Kilitli" yanındaki kutu işaretliyse sayfa koruması yaptığınızda bu hücre kilitli/korumalı olur.
Eğer "Kilitli" yanındaki onay işaretini kaldırırsanız sayfa koruması yaptığınızda o hücre kilitli/korumalı olmaz.

Siz eğer sadece belli bazı hücreleri kilitlemek istiyorsanız

Önce bütün hücreleri seçip "Kilitli" yanındaki onay işaretini kaldırın sonra kiltlmek istediğiniz hücrleri seçip "Kilitli" yanındaki kutuyu işaretleyin.

Şimdi sayfa koruması yapın. bu durumda sadece sizin kilitli seçtiğiniz hücreler Kilitli/Korumalı olur diğerleri korumasız olur.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Feyzullah

Feyzullah KILINÇ - XD Yönetim
Yönetici
Site Yöneticisi

C#:
Sub auto_open()
Application.OnKey "{del}", ""
End Sub

Sub auto_close()
Application.OnKey "{del}"
End Sub

Çözüm

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2013
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Sayın berhudarol, ilgiliniz çok teşekkür ediyorum​

Benim aradığım kod idi, Feyzullah Bey, istediğim kodu yazmış.

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2013
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Sayın Feyzullah Bey, aradığım kod buydu, çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı geceler diliyorum.

Feyzullah

Feyzullah KILINÇ - XD Yönetim
Yönetici
Site Yöneticisi

İyi çalışmalar hocam.