Çözüldü izin başlangıç ve bitiş tarihlerini bulma

tahsinanarat

VIP
VIP
Kullanıcı

Puantaj listemdeki B sutunundaki sicillere göre L VE AP sutunlarında "Y" yazılı hücreler yıllık izinleri tanımlamaktadır, ben bu sicilin karşısındaki lik Y yazan ve Son Y yazan hücre başlıklarını sicillerin karşısına yazdırmak istiyorum;
Örnek;

2111 20/01/2020 27/01/2020
2112 28/01/2020 31/01/2020

şeklinde aşağıya doğru izin başlangıç ve bitiş tarihlerinin listesini yapmak istiyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• izin başlangıç_bitiş tarihlerini bulma.xlsx
    290 KB · Görüntüleme: 15
Çözüm
Merhaba,
katkı için...
Sayın PriveT 2nin formüllerini sırasıyla AQ7, AR7, AS7 hücrelerine uyguladıktan sonra AT7 hücresine aşağıdaki formül uygulayabilirsiniz.
=EĞER(YADA(AQ7="";AR7="");"";BİRLEŞTİR(B7;" /...

PriveT

İlyas
Yönetici
Site Yöneticisi

Puantaj listemdeki B sutunundaki sicillere göre L VE AP sutunlarında "Y" yazılı hücreler yıllık izinleri tanımlamaktadır, ben bu sicilin karşısındaki lik Y yazan ve Son Y yazan hücre başlıklarını sicillerin karşısına yazdırmak istiyorum;
Örnek;

2111 20/01/2020 27/01/2020
2112 28/01/2020 31/01/2020

şeklinde aşağıya doğru izin başlangıç ve bitiş tarihlerinin listesini yapmak istiyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,
Bu tarihler hangi hücrelere yazdırılacak acaba?

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

PriveT

İlyas
Yönetici
Site Yöneticisi

Eğer OCAK sayfasında 7. satırdan itibaren yazılacak ise;

Başlangıç tarihi için 7. satırda bir hücreye;
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Bitiş tarihi için 7. satırda bir hücreye;
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
veya daha basit olarak;
Rich (BB code):
formüllerini yapıştırıp son dolu satıra kadar çoğaltınız.

tahsinanarat

VIP
VIP
Kullanıcı

Sn. PriveT Çok teşekkür ediyorum işimi çok kolaylaştırdınız. Elinize sağlık

PriveT

İlyas
Yönetici
Site Yöneticisi

Sn. PriveT Çok teşekkür ediyorum işimi çok kolaylaştırdınız. Elinize sağlık
Rica ederim sayın @tahsinanarat ,
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Sonuç bildirimi için teşekkürler.
İyi günler.

KMLZDMR

VIP
VIP
Kullanıcı

Merhaba,
katkı için...
Sayın PriveT 2nin formüllerini sırasıyla AQ7, AR7, AS7 hücrelerine uyguladıktan sonra AT7 hücresine aşağıdaki formül uygulayabilirsiniz.
=EĞER(YADA(AQ7="";AR7="");"";BİRLEŞTİR(B7;" / ";METNEÇEVİR(AQ7;"gg.aa.yyyy");"-";METNEÇEVİR(AR7;"gg.aa.yyyy")))
Uyarı: topla( formülleri ayın 31. günlerini dahil etmemişsiniz.

Çözüm