• Web sitemizin SORU-CEVAP bölümünde dosya yüklemek ve dosya indirmek ÜCRETSİZ'dir.
    Gizlilik kapsamında, sadece site yöneticilerimizin ve üyenin kendisinin görebileceği ÜCRETLİ ÖZEL DESTEK alanımız mevcuttur.

Soru kelimeye göre tutar ekleme ve yazdırma

antepli27

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2010
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Veri sayfasındaki B sutunun da ANKARA yazınca F sutunundaki tutarın üzerine +2 ekleyerek I sutuna atması

Veri sayfasındaki B sutunun da İSTANBUL yazınca F sutunundaki tutarın üzerine +3 ekleyerek I sutuna atması gereken makroyu bir türlü yapamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• ÇALIŞMA 1.xls
    1.8 MB · Görüntüleme: 3

MESKO

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2003
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

İyi günler. Makro bende yine hata verdi. Sizi daha fazla yormak istemiyorum. Sadece göndermiş olduğum dosyada Veri sayfasındaki F sütununa miktar girince otomatik olarak I sütununa atıyor. Sizden ricam F sütununa değil de E sütununa miktar girince otomatik olarak I sütununa atmasını istiyorum. Ayrıca Veri sayfasındaki I sütunun Makbuz sayfasında N4 hücresine F hücresinin ise Makbuz sayfasında J4 hücresine gelirse çok memnun olurum
buyrun iyi çalışmalar.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• 24.xls
    1.7 MB · Görüntüleme: 1

antepli27

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2010
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Malesef yine hata veriyor olmadı. Neyse sağlık olsun. Herşey için tşk ederim.

MESKO

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2003
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Malesef yine hata veriyor olmadı. Neyse sağlık olsun. Herşey için tşk ederim.
ofis sürümünün versiyon farkındandır bende sorunsuz çalışıyor.

antepli27

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2010
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Veri sayfasındaki E sütununa miktar yazınca I sütuna otomatik toplamada yapmıyor.

MESKO

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2003
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Veri sayfasındaki E sütununa miktar yazınca I sütuna otomatik toplamada yapmıyor.
b sütunundaki İSTANBUL yada ANKARA'yı değiştirince çalışacak şekilde ayarlandı. 17.satırda yazmıştım.

antepli27

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2010
Sürüm
  1. 64 bit
Dil
  1. Türkçe

Galiba benden kaynaklı ben anlatamadım. Neyse sağlık olsun. Herşey için tekrar teşekkür ederim. Hakkını helal et kardeş. İyi akşamlar