Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

• Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

Koronavirüs ( Coronavirus COVID-19 ) Pandemic // EXCEL Listeleme

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Merhaba Sayın forumdaşlar.

-- Google/Maps bağlantısına tıklayarak dünya genelindeki anlık durumu, ülkeler itibariyle öğrenebilirsiniz.
-- Bir bilgilendime bağlantı adresi de Sayın @tugkan 'dan geldi. Teşekkürler.
-- Sayın @Erol U. 'dan gelen, bu hastalıkla ilgili basit önlemleri anlatan PDF belgeye de göz atarsanız iyi olur. Teşekkürler.
-- 25.03.2020 21:09 >> kaynağı
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
olan bir excel belgesi eklemiştim ancak, kaynak internet sayfasındaki tablo yapısı değiştiğinden eklediğim belgeyi silmem gerekti. 29.03.2020 23:14
-- Sayın @Selman 'ın eklediği ve
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
sayfasından veri alan excel belgesine alınmaktadır.
Bu belgeye 10 numaralı cevaptan erişebilirsiniz. 29.03.2020 23:14

Son güncelleme: 30.03.2020 15:35
Sayın @Selman 'ın eklediği belgede biraz düzenleme yaparak, bu mesaja ekledim.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Üyelerimizden gelen bilgilendirme içerikli, bağlantı adreslerini, belgeleri konu açılış mesajına ekledim.
Yenileri geldiğinde onları da ekleyip haberdar ederim.

Biraz daha dikkat, biraz daha titizlik düşüyor hepimize.

.

gicimi

Yeni Üye
SMS Onaylı
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 En

@Ömer BARAN Bey Merhaba;
Resimdeki örnek gibi excele makro yardımı ile veri çekilebilir mi_?

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Acı haberin ardından bir anlık bilgi kaynağını daha farkettim: Microsoft >> Bing.
Bağlantı adresi açılış mesajında da mevcut.

.

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Aynı anlık bilgi görüntülenen harita sayfasına aşağıdaki bağlantı üzerinden de erişilebilir.
Bağlantı adresini açılış mesajına da ekledim.

Fark ettiğim üzücü bir durum ise sayfanın alt ortasındaki Vaka Durumu 'na tıklayıp grafiği incelediğimde
(sağ taraftan ülke isimlerine tıklayarak ülke bilgilerini gösterip-gizleyebiliyorsunuz)
TÜRKİYE'nin grafiğinin neredeyse İTALYA ve İRAN 'ın grafikleriyle tam çakışma halinde olması. :(

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Sayın forumdaşlar, açılış mesajına bir belge ekledim.
Kaynağı
olan bir excel belgesi.
İlgilenenler olabilir.

.

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Açılış mesajına eklediğim Excel belgesini, gördüğüm bir aksaklığı düzeltip küçük bir ilaveyle yeniledim.

.

Selman

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2010 EN

@Ömer BARAN Bey Merhaba;
Resimdeki örnek gibi excele makro yardımı ile veri çekilebilir mi_?

Merhaba.. bunun bir örneğini ekliyorum. Veriler
sayfasından alınmaktadır.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Sayın @Selman 'ın müsadeleriyle;
kendisinin eklediği belgede biraz düzenleme/ekleme yaparak konu açılış mesajına ekledim.

Belgede, sütunlarda ARTAN/AZALAN sıralama yapılabilmektedir.
Karşılaştırmalar yapılırken işe yarayacaktır.

.