Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

• Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

Genel  Koşula Göre Hesaplama\Değer Getirme

mahireroz

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Mehaba ekde gönderdiğm doyada şöyle bir şey yapmak istiyorum;

malzeme olarak (S-AG sutunu)

dolar
euro
TL

ilgili sütünlara yazdığımda

sağ tarafa otamatik olarak birim fiyat TL ise TL ye dolar ise dolara euro ise euro yazmasını istiyorum,

örnek bir tablo yaptım kısacası S-AG sütünunu ben yazıcağım AI-AN sütünü yazılan para birimine göre otomatik yazsın umarım anlatabilmişimdir.

Ekli dosyalar

AhmetRasim

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi
SMS Onaylı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 TR

Merhabalar Sn. mahireroz;
Öncelikle Foruma hoş geldiniz.

Bir hususta hatırlatma yapmak istiyorum.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
- Site ve Paylaşım Kuralları
Soru Sorma ve Konu Açma Kuralları
bölümünün 2. Maddesi şu şekildedir;
Soru başlığının, soru içeriğini kapsayacak şekilde yazılması gerekmektedir. "Yardım istiyorum", "Bir bakın", "Detaylar mesajda", "Acil Yardım", "Konu Acildir", "İmdat", "Lütfen Acil Yardım" vs gibi saçma sapan başlıklar kullanarak sorular eklenemez.
Bu açıklamaya göre konu başlığı olarak seçtiğiniz "Excel Yardım" uygun değildir.

-- Diğer açacağınız konularda, bu kurala göre lütfen uygun başlık seçiniz.
-- Bu konunun başlığı, Koşula Göre Hesaplama\Değer Getirme olarak değiştirilmiştir.

--Sorunuz içinde ilgili hücrelere, belirtilen formülleri yazınız ve aşağı doğru diğer hücreler içinde çoğaltınız.
AI8 hücresi için
PHP:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
AJ8 hücresi için
PHP:
AK8 hücresi için
PHP: