Çözüldü makro bul

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onur beyaz

Yeni Üye
Kullanıcı

Merhaba ekteki makroda plasiyer belge türü ve sevkiyat adresine datamızda bulunan 1 harf yazdığımda bul mantığı çalıştırmak istiyorum konu hakkında destek olursanız çok sevinirim teşekkürler

https://www.exceldestek.com/attachments/1595338920528-png.219950/

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• İRSALİYE GİRİŞİ 2.xlsm
    46.1 KB · Görüntüleme: 3

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu

Merpaba Sayın @onur beyaz .

Ekteki belgeyi deneyin isterseniz.
Excel hücrelerine yazmakta iken (hücreden çıkılmadığı sürece) bir makronun tetiklenmesi malesef mümkün değil.
Bu nedenle; eklediğim belgede sayfaya sadece B1:B3 aralığı seçildiğinde görebileceğiniz bir adet TEXTBOX
ve bu textboxa yazarken görebileceğiniz bir adet LISTBOX ekledim.

Ekteki belgeyi bir deneyin isterseniz.

.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• onur beyaz_İRSALİYE GİRİŞİ_BRN.xlsm
    66.2 KB · Görüntüleme: 7

onur beyaz

Yeni Üye
Kullanıcı

Merpaba Sayın @onur beyaz .

Ekteki belgeyi deneyin isterseniz.
Excel hücrelerine yazmakta iken (hücreden çıkılmadığı sürece) bir makronun tetiklenmesi malesef mümkün değil.
Bu nedenle; eklediğim belgede sayfaya sadece B1:B3 aralığı seçildiğinde görebileceğiniz bir adet TEXTBOX
ve bu textboxa yazarken görebileceğiniz bir adet LISTBOX ekledim.

Ekteki belgeyi bir deneyin isterseniz.

.

Ömer hocam çok teşekkür ederim istediğimden daha güzel hale getirmissin elinize emeğinize sağlık

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...