• Web sitemize destek olmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve sitemizi reklamsız kullanmak için VIP Üyelik Satın alabilirsiniz.
    Hesabını VIP Üyeliğe Yükselt

Sayıyı Tersten Nasıl Yazdırırız

Admin

PAB
Kurucu

Sayıyı Tersten Nasıl Yazdırırız

Bu sorumuzda, üst resimde göreceğiniz üzere, 123456 şeklinde yazan bir sayıyı, Excel Formüllerini kullanarak 654321 şeklinde nasıl yazdırmak istediğimizin cevabını aramaktadıyız.

Sorunun cevabı tarafımızca biliyor olup, bizim verdiğimiz cevabı bir cevap yazdıktan sonra siz de görebileceksiniz.

Eğer cevabı bilmiyorsanız ve görmek istiyorsanız, düzgün bir cevap yazarak yorum yazabilirsiniz.

Katılımlarınızı bekleriz.

Ekli dosyalar

• soru1.xlsx
    9.7 KB · Görüntüleme: 6

Erol U.

VIP
VIP
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2019
Sürüm
  1. 32 bit
Dil
  1. Türkçe

Arşivimde bulunan aşağıdaki formül bu işi yapıyor, formülün nasıl işlediğini bilmiyorum.
=EĞERHATA(METİNBİRLEŞTİR("";1;PARÇAAL(D4;1+UZUNLUK(D4)-SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(D4)));1));"")

Korhan AYHAN

Yeni Üye
Kullanıcı
Versiyon
  1. Excel 2010
  2. Excel 2019
Sürüm
  1. 32 bit
  2. 64 bit
Dil
  1. Türkçe
  2. İngilizce

Merhaba,

Eski versiyonlar için alternatif;

15 karakterlik veriye kadar sonuç verir.

C++:
=PARÇAAL(D4;15;1)&PARÇAAL(D4;14;1)&PARÇAAL(D4;13;1)&PARÇAAL(D4;12;1)&PARÇAAL(D4;11;1)&
PARÇAAL(D4;10;1)&PARÇAAL(D4;9;1)&PARÇAAL(D4;8;1)&PARÇAAL(D4;7;1)&PARÇAAL(D4;6;1)&
PARÇAAL(D4;5;1)&PARÇAAL(D4;4;1)&PARÇAAL(D4;3;1)&PARÇAAL(D4;2;1)&PARÇAAL(D4;1;1)

Bu soru, kullanıcılarımızın Excel pratiği yapmalarını sağlamak için hazırlanmıştır. Soruyu soran yazarımız cevabını bilmekte, sizin katılımınızı istemektedir.

Çözüme dair bilginiz varsa çözümünüzü yazabilirsiniz. Eğer cevaba dair bir fikriniz yoksa, "Cevabını bilmiyorum ama çözümü görmek istiyorum." tarzında bir yorum yapabilirsiniz.