Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

• Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

f(×)  Sütundaki değerleri başka sayfaya aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozkovlu29

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Merhabalar;
"Günler" sayfasında bulunan bilgileri "GünlükAl" sayfasında "A1" hücresine ilgili gün seçildiğinde bilgiler A sütununa aktarılmasını nasıl sağlarız.

380

Ekli dosyalar

AhmetRasim

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi
SMS Onaylı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 TR

Merhabalar;
Ad Tanımlama ve Eğer formülü ile yapılabilir.
Boş olan hücreler 0 olduğu için; değeri 0 olan hücrelerin Yazı Tipi Rengini de Koşullu Biçimlendirme ile Beyaz seçtim.

Arkadaşlar alternatifleri çoğaltacaktır. :)

Ekli dosyalar

bzace

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 TR

Merhaba,
Ahmet Beyin dosyasına bakarak cevap veriyorum.
Farklı bir alternatif olsun. A2:A28 aralığını seçip formül çubuğuna yapıştırınız. (kriterlerinizin sayısı 28'den fazla olması durumu var ise aralığı çoğaltınız.)
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Formül dizi formülüdür. Bu hususu atlamayınız.

KMLZDMR

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
excel 2003

Sayın #bzace
1-Formülü 2 penceredeki ek için uyguladım. Günü Cuma olarak değiştirdiğimde YOK hatası verdi. Neden?
2- Ayrıca formül çubuğuna A2:A28 aralığını seçip formül çubuğuna formülü uyguladığım ve formülde değişiklik yapmak istediğimde "Dizinin bir parçasını değiştiremezsiniz." uyarısı almaktayım. formül içinde nasıl değişiklik yapabilirim. Ya da A2:A28 aralığını nasıl kurtarabilirim.
Bul ve Değiştir ile aralığı seçip yapabildiğimi gördüm.ama daha başka yol belirtir misiniz? Lütfen.

bzace

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 TR

Değişiklik yapmak için A2:A28 aralığında komple değişiklik yapmanız lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...