Soru Virgülden sonraki kuruşları yukarı tamamlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

VIP
VIP
Kullanıcı

Kolay gelsin arkadaşlar. Ekli tabloda parayı makrosuz yazıya çevirme formüllerim var. TL ve KR ayrımını yapmak için TL kısmını soldun formülü ile H sütununa, KR kısmını ise parçaal formülüyle J sütununa alıyorum. Ancak para miktarı 3.401,04 olan E6 daki değerin KR kısmını J sütununa 4 alması gerekiyorken 3 alıyor, aynı şekilde KR değeri 08 olan E7 yi 8 olarak alıyor. Virgülden sonraki rakam 039 olmasından dolayı o şekilde veriyor, tavanayuvarla ile yukarıyuvarla formüllerini de denedim ama yapamadım. K sütunundaki yazıyı da verecek şekilde mümkünse M6 daki gibi 04 olarak aldırabilir miyiz? Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Teşekkür ederim.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• sööleşme.xlsx
    15.8 KB · Görüntüleme: 7

ÖmerBey

Sadece Ömer
Yönetici
Site Yöneticisi

Merhaba,
Deneyiniz...
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

Forumumuzu reklamsız kullanmak, Hazır Excel Dosyaları indirmek ve web sitemize destek olmak için Hesap Yükseltme yapabilirsiniz. Detayları buradan inceleyebilir, hemen hesabınızı yükseltebilirsiniz.

__TR__

Yeni Üye
Kullanıcı

Eğer sorunu makro ile çözmek isterseniz. Aşağıdaki makroyu bir modüle kopyalayın ve yazıya çevirmek istediğiniz hücreye örneğin F5 hücresine "=ParaCevir(E5)" yazın. F Sütununun hücre yapısını Genel olarak seçin.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

__TR__

Yeni Üye
Kullanıcı

Örnek dosya

Ekli dosyalar (Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir)

• sözleşme (1).xls
    55 KB · Görüntüleme: 2

teyadih

VIP
VIP
Kullanıcı

Teşekkür ederim Ömer Bey elinize sağlık.

teyadih

VIP
VIP
Kullanıcı

Teşekkür Ederim _TR_ elinize sağlık. Tüm bilgisayarlarda Microsoft olmadığından makro kullanamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...