Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

• Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
    Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
    Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

Makrolar Çözüldü Yazdır Makrosu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

__TR__

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Merhaba, elimde toplamda 17 sayfa olan matbu bir form var. Satır sayısı değişken o yüzden, yazdırma işleminden önce boş olan satırları gizle makrosu ile gizleyip daha sonra son dolu satırın bulunduğu hücre aralığını aşağıdaki makro ile yazdırmak istedim, gizlenen satırlardan sonra sadece 1 sayfalık (2 veya daha fazlada olabilirdi) bir çıktı formu oluştu ancak 126 sayfanın 1. sayfası uyarısı alıyorum, bunu nasıl düzeltebilirim. Form 1 sayfaysa 1 sayfa yazdırsın 8 sayfaysa 8 sayfa yazdırsın istiyorum.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Merhaba Sayın @__TR__ .
Başka yolu da vardır belki ama aklıma ilk gelen pratik çözüm yöntemi, gizlenmeyen satırları,
oluşturacağınız ve sadece YAZDIRma işlemi için kullanacağınız yeni bir sayfaya aktarmak ve o sayfayı yazdırmak şeklinde oldu.

Yukarıdaki fikrimi de gözönüne alarak bir örnek belge (örnek belge özellikeri konusunda cevabımın altındaki İMZA bölümünü okuyunuz)
yüklerseniz onun üstünde düşünelim derim ben.

NOT: Bir süre bilgisayar başından kalkacağım, uygun olduğumda, başka bir arkadaşımız çözüm önerisinde bulunmazsa daha sonra bakarım.
.

__TR__

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Merhaba @Ömer BARAN hocam bu dosyayı aslında bir süre önce beraber hazırlamıştık. Ancak formlarda değişiklik olduğu için baştan tasarlamak zorunda kaldım, bir kısmını hallettim iki konuda yardıma ihtiyacım var birincisi bu yazdırma konusu ikincisi Birleştirme işlemi.

Birleştirme işlemi;
- Puantaj sayfasında bulunan isimler genelde birden fazla ve kaç kez olacağı değişken.
- Puantaj sayfasında bulunan isimler süzülüp Birleştirme Sayfasına aktarılacak,
- Kişiye hangi ödeme kodundan ödeme yapılıyor ise (101,102,103,109 vs) puantaj sayfasının "AN" sütunundaki toplam rakam Birleştirme sayfasındaki ilgili koda aktarılacak.
Örneğin x kişisinin puantaj sayfasındaki 101 ödeme kodunun "AN" sütunundaki toplam rakamı, Birleştirme sayfasındaki 101 ödeme kalemine 102-102'ye, 103-103'e, 109-109'a, yazılacak. Bu işlem herkes için uygulanacak.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Ömer
Yönetici
Site Yöneticisi
Excel Versiyonu, Dili
2007 Türkçe

Merhaba,
Sanırım kurguda bir hata yapmışsınız. Kodunuzu aşağıdaki şekilde değiştirip yeniden deneyiniz.
Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

Ömer BARAN

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
ExcelDestek.Com
Excel Versiyonu, Dili
2013 (32) TR

Merhaba @Ömer BARAN hocam bu dosyayı aslında bir süre önce beraber hazırlamıştık. Ancak formlarda değişiklik olduğu için baştan tasarlamak zorunda kaldım, bir kısmını hallettim iki konuda yardıma ihtiyacım var birincisi bu yazdırma konusu ikincisi Birleştirme işlemi .
Birleştirme işlemi;........Kişiye hangi ödeme kodundan ödeme yapılıyor ise (101,102,103,109 vs) puantaj sayfasının "AN" sütunundaki toplam rakam Birleştirme sayfasındaki ilgili koda aktarılacak.............
YAZDIRma olayı çözüldüğüne göre; BİRLEŞTİRME işlemi için yeni bir konu açmanızda yarar var.
Yeni konu açarken KOD sayfasındaki KODLAR bölümü ile BİRLEŞTİRME sayfasında D:O sütunlarındaki başlıkların birebir eşleşmesini sağlayın.
Ayrıca Puantaj sayfası F sütunundaki KODLARın
tümünün KOD sayfasındaki listede yer alıp almadığını kontrol edin.
KOD sayfasındaki KODLAR ile BİRLEŞTİRME sayfas 6'ncı satırdaki KODLAR
tam liste olarak yer alsın,
gerekirse BİRLEŞTİRME sayfasında veri yazılmayan kodlara ait sütunlar gizlenebilir.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...