ListView Satır Renklendirme

ListView Satır Renklendirme, Excel sayfasındaki yazılı olan verilerin UserForm üzerinde farklı renklerde nasıl yazılacağını öğretmektedir.

ListView Satır Renklendirme

Bir UserForm üzerinde bulunan ListView nesnesinde, Excel sayfalarınızdaki verilerinizi kolayca listeleyebilirsiniz. Ayrıca, bu işlemi yaparken, satırların renklerini birer birer farklı hale de getirebilirsiniz. Dosyada, bu işlemin nasıl yapılacağını öğreten kodlar bulunmaktadır. Bu kodlar, sadece işleve yöneliktir. Yani başka bir kod yapısı yer almamaktadır. Eğer, ListView nesnelerinizin satırlarını renklendirmek istiyorsanız, sizlere direk ihtiyacınız olan içeriği sağlamaktayız.

Dosyadaki kodlar, ilk olarak Excel sayfasındaki verilerin ListView nesnesinde gösterilmesini sağlayan niteliktedir. Hemen akabinde ise, satırların renklendirilmesi aşaması yer almaktadır. Her iki işlemde de, Excel VBA döngüleri kullanılmaktadır. Dosyadaki kodlar açık olup, kendi ihtiyaçarınıza göre kolayca düzeltebilirsiniz. ListView nesnesinde resim göstermek isterseniz, buradaki dosyamızı inceleyebilirsiniz.

ListView Satır Renklendirme içeriğimizden faydalanmanız temennisiyle.

İNDİR
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu