Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

 • Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
  Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
  Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

  REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

hücre

 1. malatyalı

  Makrolar Çözüldü Tarihe göre Giriş Kısıtlama

  Excel sayfamın N6 hücresinden N1157 hücresine kadar olan sütunda bazı hücrelere tari kısıtlaması yapmak istiyorum. Şöyle ki; Kod ile N25 Hücresine 17/11/2020 yazdığım zaman belirlenen tarih geldiğinde Hücre KIRMIZI olacak. Veri girişine müsaade etmeyecek. Kod ile N75 Hücresine 17/02/2021...
 2. M

  Makrolar Çözüldü makroyu hücredeki veriye göre çalıştırma

  günaydın;aşağıda ki kodda bulunan yol = ThisWorkbook.Path & "\ŞİFA.xlsx." Workbooks.Open yol Sheets("eylül_2019").Activate bölümündeki sayfa adı her ay değiştiği için ben bu kodlarımda güncelleme yapıyorum, öğrenmek istediğim; yukarıdaki "eylül_2019" kısmını bağlantı isimli sayfamın A100...
 3. malatyalı

  Fonksiyonlar Makrolar birleştirilmiş sütunda yazılan verileri teke indirme

  E8 : G13 birleştirilmiş hücrede veri doğrulama mevcut E8 : G8 boş E9 : G9 boş E10 : G10 dolu E11: G11 boş E12 : G12 boş E13 : G13 boş hangi satıra veri girildi ise K12 hücresine yazılan değeri almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? (Formül ya da makro farketmez)
 4. E

  Genel Excel Makrolar Veri Analizi Makro ile hücre değerini birleştirme

  Merhabalar, Benim size sorum şu şekilde olacak yardımcı olursanız sevinirim. Excelde sayfa1 de herhangi bir "E" sütunundaki hücre secili iken aynı sütunda "A" hücresinde bulunan değerle aynı sütunda "B" ve "C" hücrelerindeki değerleri aralarına - koyarak "L" sütununda birleştirmesini istiyorum...
 5. A

  Genel Excel Makrolar Çözüldü Excel'de farklı hücreler arası geçiş yapma

  Sayın Ömer hocam size ve online olan diğer arkadaşlara bir sorum olacak. Başlıktan da anlaşılacağı üzere; Excel'de bir liste var. Bu listede A Sütununda aşağıya doğru istenen bilgiler var. B sütununda ise cevaplarını yazmak istiyorum. Hücrelere yapılacak girişler B1 den başlıyor. B15 ten sonra C...
 6. N

  Makrolar Çözüldü Hücre değerindeki makroyu çalıştır

  Selamlar, Hücredeki değere göre o isimdeki makroyu çalıştırmak istiyorum. (makro1, makro2... diye devam eden makroları "a1" hücresindeki rakam değerine göre çalıştırma.)
 7. C

  Makrolar Çözüldü Hücredeki Kodu Makro İle Yazma

  İyi günler herkese, ben hücreme yazmış olduğum kodu makro ya yazıp onun hücreye uygulanmasını istiyorum. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba??? şimdiden çok teşekkür ederim.
 8. gicimi

  Makrolar Çözüldü Hücrenin Üstüne Geldiğinde Açıklamada Fotoğrafın Görülmesi

  Merhaba; Ekteki dosyada A sütununda yer alan isimlerin üzerine gelindiğinde ilgili kişinin resminin görülmesini nasıl sağlayabilirim. 500 adet isim ve fotoğraf yüklenecektir. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.
Üst