Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

 • Web sitemizi "REKLAMSIZ" olarak ziyaret etmek ister misiniz?
  Gerek sitemize destek, gerekse de reklam görmeden sitemizde gezinmek isterseniz, HESAP YÜKSELTME sayfasından SADECE 15-TL'ye 1 yıl boyunca ÜCRETLİ ÜYELİK almanız yeterli olacaktır.
  Detaylı bilgilendirme için lütfen buraya tıklayınız!

  REKLAMSIZ FORUM KULLANMAYI TERCİH EDECEK ÜYELERİMİZE, https://www.exceldosyalari.com İSİMLİ SİTEMİZDEN 3 AYLIK ÜYELİK PAKETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

saat biçimi

 1. ycicek

  Genel f(×) Toplam dakikayı saat+dakikaya çevirmek.

  Merhaba sevgili ExcelDestek.Com ailesi aylık rapor hazırlarken ihtiyacım oldu aradım bulamadım. Çözüm üretmeye çalıştım. İhtiyacı olan kullanabilsin diye örnek bir belge ekliyorum. 100 dk'yı saat+dakikaya çevirmek 1 saat 40 dk Saygılarımla.
 2. muhammethezer

  Genel VBA  Takvim UserFormu 'nda Saat ( SpinButton ) Seç, Diğer UserForma Tarih - Saat Aktar

  Merhaba Değerli Form kullanıcıları, Ekli dosyada Mainform üzerinde Çalışma Aralığı altında bulunan TextBox2 ile tarih seçimi yapmaktayım. Ancak tarih seçimi yaparken FRM_CALENDAR üzerinden saat seçimi de yapmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Tarih seçtikten sonra Saat seçimi yapmak...
 3. K

  Genel f(×)  saat biçimi ile sayı biçimini toplama ve çıkartma

  Merhaba, Ekli dosyada olduğu üzere bir sütunda saat biçimi ile yanındaki sütunda sayı biçiminde yazılmış saat değeri var. başka sütuna toplama ve çıkartma yaparak yeni saat biçiminde değeri nasıl buluruz?
 4. Qene

  f(×)  Saat biçimine büründürme

  Merhaba, Elimde 06 47 tarzında yazılmış ve yüzbinlerce verinin yer aldığı saatler var. Bu saatleri, formül kullanarak 06:47 şeklinde yazdırmak istiyorum. =SOLDAN(A1;2)&":"&SAĞDAN(A1:2) şeklinde yaptım ama aralarda boş hücrelerde ":" şeklinde veri çıkmasını bir türlü engelleyemedim. Yardım...
Üst